Site Logo

SİİRT - KAHRAMANMARAŞ KARDEŞLİĞİ

Genç Siirt Spor Taraftarlar Derneği Kahramanmaraş Büyükşehir spor taraftarları Derneğini ziyaret ederek Birlik Beraberlik dayanışması sergilediler.

Kurban Bayramı nedeni ile Kahramanmaraş’a gelen Genç Siirt Spor Taraftarlar Derneği Yönetimi Kahramanmaraş Büyükşehir Spor taraftarlar Derneğinin ziyaret ederek birlikteliklerini pekiştirdiler. 

Büyükşehir Spor Taraftarları Derneğindeki Bayramlaşma törenine sürpriz ziyaret yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’un Rakiplerinden ve Kahramanmaraş taraftarlarının kadim dostlarından Siirt Spor’un Taraftarlar Derneği birlik için beraberlik için bir arada olmak için Kahramanmaraş’a geldiklerini ifade ederek Bayram kutlamalarına katıldılar.

Kahramanmaraş Büyükşehir Spor Taraftarları Derneğinin ziyaretinde kısa bir konuşma yapan Genç Siirt Spor Taraftarlar Derneği Başkanı Ersan Kesici ve yönetimi Kahramanmaraş Ziyaretinde Büyük Şehir spor Taraftarlar Derneği ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’u ziyaret ederek başarıların devamlarını dilediler.

“BİRLİKTELİĞİMİZİ PEKİŞTİRMEYE GELDİK”

Yıllardır Kahramanmaraş taraftarı ile aralarında çok iyi bir kaynaşma olduğunu ifade eden Genç Siirt spor Taraftarlar Derneği Başkanı Ersan Kesici, Kahramanmaraş taraftarları ile bir biz bütünüz. Dursun Bey ile yıllardır bizim aramızda geçen büyük bir dostluk vardır. Bu dostluğumuz bir bölünmez bütün gibidir. Dursun Başkanda burada güzel bir oluşum ile taraftarları birlik beraberliğe çağırarak en doğrusunu yapmış. İnşallah bu doğrultuda da iyi ivmeler kazanır. Dursun Başkan bu gibi görevlerin üstesinden gelecek bir kişi. Tabi bu bir ekip işi ve ekibiyle bu işin üstesinden geleceğine inanıyorum” dedi.  

“AYNI TRİBÜNDEN TAKIMLARIMIZI DESTEKLEYECEĞİZ”

2 hafta sonra Kahramanmaraş’a gelerek burada Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacaklarının altını çizen Kesici, “Kardeş şehrimiz Kahramanmaraş’a gelerek Kahramanmaraş taraftarı ile aynı tribünde takımlarımıza destek vermek istiyoruz. Geldiğimizde de aynısını uygulayacağız. Biz burada birlik beraberlikten bahsediyoruz ve bir olacağız. Kardeşiz, Kardeş kalacağız. Biz Siirt spor olarak düşmemek için mücadele ediyoruz. İddialı bir takım kurmadık ama düşecek bir takımımızda yok. El birliği ile Siirt sporu ayakta tutmaya çalışacağız. Sizlerde El birliği ile takımınızı Bir üst lige taşıyın” ifadelerini kullanarak herkesin Kurban bayramını kutladı. 

“BİZ KARDEŞİZ KARDEŞ KALACAĞIZ”

Yıllardır iki takım arasında iyi bir birlikteliğin olduğunu ifade eden Kahramanmaraş Büyükşehir Spor Taraftarları Derneği Başkanı Dursun Özçelik, “Siirtspor taraftarı ile Kahramanmaraş Taraftarı her zaman kardeştir. Bizim aramızda yıllardan gelen bir dostluk bulunmaktadır ve bu dostluğumuz birlik beraberlikle pekiştiriyoruz. Burada görüldüğü gibi ziyarete geldiler. Sağ olsunlar bizleri mutlu ettiler. Bizlerde kendilerini en kısa zamanda ziyaret edeceğiz. Onlar bizim kardeşimizdir ve kardeşimiz olarak kalacaktır. Önümüzdeki hafta Siirt spor ile karşı karşıya geleceğiz. Siirtspor taraftarları ile aynı tribünde iç içe müsabakayı seyredeceğiz. Bizde ayrım gayrım yok. Biz kardeşiz ve kardeşliğimizi de hiç kimse bozamaz” ifadelerini kullandı.

“AMACIMIZ BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDE TAKIMLARIMIZI HALKIYLA BİR BÜTÜN HALİNE GETİRMEKTİR”

Şehrin takımlarına tam destek verdiklerini ifade eden Kahramanmaraş Büyükşehir Spor Taraftarları Derneği Başkanı Dursun Özçelik;  “Amacımız Birlik Beraberlik içerisinde Takımlarımızı Kahramanmaraş halkıyla bir bütün haline getirmektir. Kahramanmaraşlı sporseverlerle birlik ve beraberlik içerisinde Kırmızı – beyazlı, Mavi- Beyazlı ekibi hak ettiği yere getirmek için biz taraftarlar olarak elimizden gelen tüm çabayı çalışma arkadaşlarımızla gösteriyoruz. Birlikten kuvvet Doğar ve bu Kuvveti Kahramanmaraş Büyükşehir Spor Taraftarları Derneği sağlamıştır ve sağlamaya da devam edecektir.

Derneğimiz taraftarlarımızın birlik beraberlik içerisinde kaynaşması için toplanma merkezimizin daha farklı bir ortam olması için çalışıyoruz. Bizde ayrım gayrım olmadan profesyonel takımımız başta olmak üzere Kahramanmaraş’taki Spor faaliyetlerini desteklemek üzere hep birlikte isim, cisim ayrımı yapmadan yanlarında olacağız. Biz stadyumlarda ve sporun olduğu, konuşulduğu her ortamda varlığımızı hissettireceğiz ki Kahramanmaraş yeni bir oluşum görsün ve o oluşumun farkına varsın” dedi. 

Haber: İlker YİYEN