Site Logo

KahramanmaraŞspor'a 'Vİzyon' mu gelİyor?

Doğan Tehçi “Kahramanmaraş’ı en iyi yerlere getirmek için her zaman elimi taşın altına koymaya hazırım” dedi.

Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Doğan Tehçi düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraşspor’un 7 milyon lira borçlu olduğunu belirterek, bu borç nedeniyle transfer yapamadıklarını, dolayısıyla genç sporcularla var olma savaşı verdiklerini belirtti.

Şehrimizin tek profesyonel takımı Kahramanmaraşspor’a uygulanan transfer yasağının mutlaka aşılması gerektiğini vurgulayan Tehçi, “1 Mayıs’ta yapılacak kongrede aday olmayacağız. Aday olacaklara da her türlü yardıma yapmaya hazırız. Eğer aday çıkmazsa bu takımı kaderine terk etmek de istemiyoruz. Bu kapsamda İstanbul’da faaliyet gösteren Vizyon Group adlı firma bizimle görüştü. Takımı almak istediklerini bize bildirdiler. Kulübün borçlarını da kabullendiklerini ifade ediyorlar. Gönlümüz elbette bir Kahramanmaraşlı’nın bu takımın başına geçmesi. Ancak şartlar nasıl gelişir onu hep birlikte izleyeceğiz. Firmanın kulübümüze talip olması konusunu kamuoyuyla paylaşacağız. Belediye başkanımızla, valimizle ve milletvekillerimizle görüşeceğiz. Onların düşünceleri bizim için çok önemli. Konuyu onlara da aktaracağız. Bize ‘transfer yasağının kaldırılması için yardımcı olacağız’ derlerse o zaman kulübü kimseye devretmeyiz.” dedi.

Kahramanmaraşspor’un içinde bulunduğu koşullardan kendilerinin de memnun olmadığını vurgulayan Tehçi, kendilerinin kulübü borçlandırmadığını, kendilerinden önceki yönetimlerin yaptığı borç nedeniyle kulübün zor durumda olduğunu söyledi.

Haber: İlker YİYEN