Site Logo

3. Lİg'de gruplar bellİ oldu...

2010-2011 Sezonu TFF 3.Lig grup kuralarının çekimi yapıldı. Maslak Sheraton Oteli'nde yapılan kura çekimine Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Kurul Başkanı ve Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Özerten, Genel Sekreter Vekili Gıyasettin Şenman, Profesyonel Maçlar Planlama Organizasyon Müdürü Ufuk Şepik ile TFF 3.Lig kulüplerinin temsilcileri katıldı.

 

TFF 3. Lig'de de takımlar 3 grupta mücadele edecek. Her grubun birincisi olan 3 takım doğrudan TFF 2. Ligi'ne yükselecek. Her grubu 2., 3.,4. ve 5. takımlar play-off oynama hakkını kazanacak. Play-Off'larda, grubunu ikinci sırada bitiren takımlar ile aynı grubu beşinci sırada bitiren takımlar; üçüncü sırada bitiren takımlar ile aynı grubu dördüncü sırada bitiren takımlarla eşleşecek ve tek maç eleme usulüne göre müsabaka yapacak. Bu müsabakalarda kazanan takımlar final oynayacak ve finalde kazanan takımlar ise TFF 2. Ligi'ne yükseleceklerdir. Böylece toplam 6 takım TFF 2. Lig'e yükselmiş olacak.

 

Yeni kurulacak olan Bölgesel Amatör Lig'den ise 12 takım TFF 3. Lig'e yükselecek; TFF 3. Lig'den de 9 takım Bölgesel Amatör Lig'e düşecektir.

2.Grup

D.Gençlerbirliği
Kırklarelispor
Anadolu Üsküdar
Beykoz 1908 Spor A.Ş.
Orhangazispor
Oyak Renaultspor
Altınordu
Ispartaspor
Afyonkarahisarspor
Keçiören Sportif A.Ş.
Yozgatspor A.Ş.
4 Eylül Bld. Spor
Yalıspor
Gümüşhanespor
Erzurumspor
KahramanMaraşspor
Batman Petrolspor
Yeni İskenderunspor